Reset Password

Your search results

İslamlar Köyü Hakkında

İslamlar Köyü’nde, benzersiz bir atmosfer, bozulmamış doğa ve büyüleyici güzellikler ile muhteşem bir tatil sizi bekliyor. Bu köyde kiralayacağınız villalar, Kalkan ve harika plajlarına yalnızca 15 dakika sürüş mesafesinde yer almaktadır. Kaputaş ve Patara ’nın eşsiz güzellikleri ise bir kaç dakika uzaktadır. Likya Yollarını, Toros Dağları’nı, tarihi Likya dönemi kalıntılarını keşfetmeniz için ihtiyacınız olan tek şey bir araç.

Burada gerek şehrin gürültüsünden uzakta bir dinlenme tatili, gerek tarih kokan Likya Yolları gerekse balayı çiftleri için benzersiz bir eğlence tatili planlayabilirsiniz…

Nasıl Gelirsiniz ?

İslamlar Köyü ‘ne hava yolu ile gelmek için sadece 1 saat 30 dakika uzaklıktaki Dalaman Havaalanı’nı tercih edebilirsiniz. Antalya Havaalanı ise bölgeye 215 km uzaklıktadır. Havaalanına geldikten sonra isterseniz araç kiralayabilir ve bu şekilde bölgede de görülmesi gereken yerleri keşfedebilirsiniz. Ya da havaalanlarından yapılan transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Her iki konuda da arzu ederseniz, sizlere yardımcı olabiliriz…

Karayolu ile gelecek misafirlerimiz Kalkan terminaline gelebilir buradan bir taksi ile köye erişebilirler. Yaz dönemi İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlermizden Kalkan’a doğrudan otobüs seferleri yapılmaktadır. Doğrudan otobüs seferi bulunmayan şehirlerimizden gelecek misafirlerimiz ise Fethiye’ye gelebilir oradan da dolmuş veya transfer yardımı ile bölgeye ulaşabilirler. Kendi araçlarıyla gelecek misafirlerimizin sırasıyla ; Kütahya, Burdur, Bucak, Korkuteli, Elmalı, Gömbe, Sütleğen, İkizce ve son olarak İslamlar tabelalarını takip etmeleri gerekmektedir.

Bir kaç yıl önce İslamlar Köyü’nü yalnızca gezebilir, muhteşem doğasına hayran kalabilir ve taze balık bulunan restoranlarında harika yemekler yiyerek ayrılabilirdiniz. Nihayet son dönemde, bir kaç köy evi ve villa bu köyde tatillerini geçirmek isteyen misafirler için bir seçenek oluşturmaya başladı.

Eski köy meydanında yer alan tarihi çay bahçesi, küçük bakkalı, berberi, üzüm asmaları, zeytin ve çam ağaçları, arkeolojik kazı alanları ve çayırlarında karşılaşacağınız çobanı ile İslamlar size yüzyıllar öncesinin yaşam biçimlerini görme ve yaşama imkanı sunuyor.

Köy, deniz seviyesinden yaklaşık 800mt yüksekte olması ve buz gibi serin kaynak sularının da etkisiyle yılın en sıcak zamanlarında 5-6 derece daha serindir. Bu nedenle köye yakın yerlerde tatilini geçirmekte olanların günün en sıcak saatlerinde serinlemek ve soluk almak için sıkça ziyaret ettikleri ve akşamları yemek için tercih ettikleri bir yerdir.

İslamlar Köyü’nde & Kalkan’da Yeme-İçme

Daha önce İslamlar Köyü’nün salaş restoranlarının lezzetli ve kaliteli yemeklerinden kısa da olsa bahsetmiştik. Bu restoranlarda tüm geleneksel mezeleri, taze alabalık, birbirinden güzel köy usulü yemekleri ve köy kahvaltısını muhteşem manzaraları ve su sesleri eşliğinde tadabilirsiniz… Ya da birbirinden şık ve kaliteli sunumlarıyla muhteşem lezzetleri harmanlayan restoranları ile meşhur Kalkan’ı tercih edebilirsiniz. Araba kullanmadan Kalkan’a gitmek ve dönmek isterseniz, taksi seçeneğini tercih edebilirsiniz. Ayrıca köylü komşularınızın bahçesinden taze meyve sebze, süt, yumurta ve peynir gibi ürünler alarak sağlıkla ve lezzetle beslenebilirsiniz.

Plajlar

Bu bölgede yüzmek için tercih edebileceğiniz bir çok lokasyon bulunmaktadır. Her gün farklı bir plaj deneyebilirsiniz. Kalkan’ın merkezinde yer alan çakıl plaj, benzersiz Kaputaş Plajı, Akdeniz’in en uzun kumsalı olan Patara Plajı yüzmek ve güneşlenmek için seçebileceğiniz en güzel yerlerden bazılarıdır.

Patara Plajı – Akdeniz’in en uzun kumsalı Çölü anımsatan kumları, tertemiz denizi ve çam ormanlarıyla ünlü yöre, bünyesinde birçok sürprizi saklıyor. Fakat antik kentin büyük bir bölümü, rüzgarlarla bir yerden bir yere taşınan kumlar altında saklı.Patara’nın kum yapısı oldukça ilginç. Binlerce yıl önce temiz denizlerin göstergesi olan bir çeşit mikroorganizma ürünü kumlar üzerinde kum kürü yapanlar, ağrı ve sızıdan kurtuluyorlar. Koruma alanı ilan edilen Patara plajı Caretta-Caretta deniz kaplumbağalarının üreme alanı.

Kaputaş Plajı Bölgenin görülmeye değer bir başka güzelliğinin adıdır Kaputaş. Kaş ile Kalkan arasındaki yol üzerinde kalan bu doğa harikası panoramik plaj bölgeyi ziyaret edenlerin vazgeçilmezi! Yeraltından akan doğal kaynak sularının karıştığı denizin suyu genellikle serin ve eşsiz turkuaz rengindedir.

Kısacası, bu küçük ve şirin köyde herkes için bir şeyler var !