Tekne Turu

Fethiye’ye gelip tekne turu yapmadan dönmek olmaz! Fethiye’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden olan  On İki Adalar’a ya da  Kelebekler Vadisi’ne ancak tekne gezisi ile ulaşabilirsiniz. Fethiye tekne turları her gün Fethiye Limandan ya da Ölüdeniz’den saat 10:30 civarında başlar.  Temmuz Ağustos gibi yoğun dönemlerde az bir gece öncesinden rezervasyon yaptırmanız faydalı olur. Tekne turlarıyla muhteşem koylar ve adalar gezebilirsiniz. Çevredeki; Yassıcalar, Kızılada, Tersane, Gemiler, Göcek, Zeytinli, Domuz, Delikli Adası gibi noktalara uğrayıp denize girebilir harika bir gün geçirebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü denilince ülkemizde ilk akla gelen noktalardan biri Fethiye’dir. Fethiye’den   yamaç paraşütü yapmadan dönmeyin! Babadağ’ın eteklerine çıkıp Ölüdeniz’in muhteşem manzarasına karşı kuş gibi süzülerek bu muhteşem doğaya yukarıdan bakmak paha biçilemez bir keyiftir. Paraşüt konusunda deneyimli olmanız gerekmiyor. Profesyonel hocalar ile birlikte yamaç paraşütü heyecanını yaşayabilirsiniz. 

Likya Yolu Yürüyüşü

Dünyaca ünlü antik yürüyüş rotası olan Likya Yolu Fethiye’den başlıyor. Avrupa’daki en uzun 4 yürüyüş rotasından biri, dünyanın da en güzel 10 yürüyüş rotasından biri olarak kabul ediliyor. Likya Yolu Fethiye’den başlayarak Kaş’a kadar devam ediyor. Bu yolun rotasını yollardaki tabelalardan ve boyalı taşlardan takip edebiliyorsunuz. Likya Yolu turu için en uygun zamanlar ilkbaharda Nisan’ın son haftaları ile Mayıs’ın ilk haftası ile sonbaharda Eylül’ün son haftası ile Ekim’in ilk haftaları. Yaz dönemi çok sıcak olduğunda kısa parkurları yürüyebilirsiniz. 

Antik Kent Gezileri

Tarihe doğru yapılacak keyifli yolculuklardan hoşlanan biriyseniz Fethiye ve çevresi tam size göre. Çevrede bulunan Telmessos, Kayaköy, Cadianda, Araxa, Tlos, Pınara, Letoon ve Xhantos gibi antik kentler bu yolculukta size eşlik edecek noktalar...

Saklıkent Kanyonu Gezisi

Saklıkent kanyonu Türkiye’nin en uzun kanyonu olarak bilinmektedir. Fethiye’den araçla yaklaşık 1 saat  mesafedeki Saklıkent kanyonuna aracınızla ulaşabileceğiniz gibi günlük turlardan da faydalanabilirsiniz. En sıcak yaz günlerinde bile serin olan kanyonda keyifli bir yürüyüşün ardından, nehir kenarındaki restoranlarda alabalık ve diğer yöresel lezzetleri tadabilirsiniz… 

Paspatur Çarşısı Gezisi

Fethiye merkezde yer alan Paspatur çarşısı, Fethiye’nin turistik çarşısı olarak ta bilinir. Tarihi dokusuna uygun olarak restore edilmiş binaların içerisinde hediyelik eşya dükkanları, kafeler, halıcılar, kilimciler, butikler ve kuyumcular bulunan çarşı konuklarını mistik bir yolculuğa çıkarır. İsmini yüzyıllardır ortasından akan Paspatur suyundan alan eski kent, efsaneye göre; suyunu içen herkesi tekrar Fethiye’ye getirirmiş.

Balık Pazarı

Paspatur Çarşısı’nın hemen yanında bulunan Balık Pazarı, ortada yuvarlak balık tezgahı ve dört bir etrafındaki restoranlardan oluşmaktadır. Buradan alacağınız balıkları, etrafındaki restoranlardan birinde hemen hazırlatarak taze taze yeme imkanı bulunursunuz. Hem yerleşik yaşanların hem de turistlerin uğrak yeri olan Balık Pazarı özellikle akşamları sokak çalgıcılarının da eşlik ettiği oldukça keyifli bir ambiyansa bürünür. 

Fethiye Müzesi Gezisi

Fethiye’nin nerdeyse binlerce yıla dayanan tarihine doğru bir yolculuk yapmak isterseniz Fethiye Müzesi sizi bekliyor. 2 ayrı sergi alanından oluşan müze, antik çağdan Bizans’a kadar pek çok döneme ait esere ev sahipliği yapıyor. Siz de müze severseniz eğer  Fethiye’de gezilecek yerler listenize bu özel müzeyi de ekleyebilirsiniz.

Sizlere daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
Ödeme Özeti
  • Konaklama Süresi12 Gece
  • Konaklama Tutarı120.000 ₺
  • Elektrik Ücreti-
  • Temizlik Ücreti3.000 ₺
  • Ön Ödeme Tutarı60.000 ₺
  • Eve Girişte Ödenecek Tutar63.000 ₺
  • Toplam123.000 ₺