Kalkan çevresinde nerelere gidebilirsiniz?

Kalkan’da kiralayacağınız villanız, hem konforu hem de çevresindeki doğası ile tüm tatilinizi geçirmek için oldukça yeterli olsa da çevrede araç ile çok kısa sürede ulaşacağınız pek çok güzel yerler de bulunuyor. Villanızda dinlenirken fırsat buldukça çevrede gezebileceğiniz bu yakın yerleri de görmenizi öneririz.

Kalkan Merkez

Dünyaca ünlü tatil beldesi Kalkan merkezde; tüm büyük marketler, bankalar, eczaneler, kafeler ve restoranlar bulunur. İhtiyacınız olan günlük ihtiyaçlarınızı buradan alabileceğiniz gibi eski Rum mimarisinin hakim olduğu otantik evlerin aralarına kurulmuş olan turistik çarşıdan da hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz.  Şirin limanına nazır çay bahçelerinde çayınızı yudumlayabilir ya da limandaki teknelerden tatiliniz için tekne turu organize edebilirsiniz. Çocuklu aileler için parkların bulunduğunu hatırlatmakta yarar var.

İslamlar Köyü

Villa turizminin bölgedeki en büyük merkezlerinden biri olan İslamlar Köyü aynı zamanda salaş restoranlarıyla da ünlüdür. Bu restoranlarda tüm geleneksel mezeleri, taze alabalık, birbirinden güzel köy usulü yemekleri ve köy kahvaltısını muhteşem manzaraları ve su sesleri eşliğinde tadabilirsiniz… 

Kaputaş Plaji

Kalkan’a 7 km mesafede yer alan Kaputaş Plajı’na vardığınızda adeta büyülenirsiniz. Aslında bir kanyon ağzı olan Kaputaş Plajı’nda yuvarlak çakıl taşları, pırıl pırıl suyun altında altın gibi ışıldarken, yer altından akan suların karıştığı hafif serin deniz sizi bir içine çekiveriyor. Dünya’nın da en güzel plajları arasında gösterilen bu doğa harikasından muhteşem anılar biriktirerek döneceksiniz.

Patara Plaji ve Anti̇k Kenti̇

Türkiye’nin en uzun plajlarından biri olan Patara 11 kilometre uzunluğa sahip. Loggerhead kaplumbağaları yüzyıllardır bu sahili yumurtalarını bırakıyor ve denize açılıyor.Aynı zamanda Patara sahilinde antik eserler de yer alıyor. Aracınızla 15-20 dakika içerisinde bu muhteşem kumsala ulaşabilir, dünyanın ilk meclis binasının da içinde yer aldığı birbirinden önemli antik eserlerin bulunduğu antik kenti de ziyaret edebilirsiniz.

Saklikent Kanyonu ve Anti̇k Kentler

Sıcaktan bunaldıysanız ve muhteşem bir doğa harikası görmek isterseniz değişik bir şey yapın ve Saklıkent’e gidin. Güneş ışınlarının giremediği bu dar ve yüksek kanyonda buz gibi sularda yürüyün ve serinleyin. Saklıkent’e Fethiye-Antalya karayolundan yaklaşık 40 dakikada ulaşabilirsiniz. Saklıkent Kanyonu’nda sizi önce gürleyerek akan Eşen Çayı karşılar. Kanyonda coşkun suların üzerine kurulmuş ve yörenin kilimi ile yatıkların serildiği divanlarda oturabilir, ayaklarınızı buz gibi suda serinletirken, gözleme ve alabalık yiyebilirsiniz. İsterseniz kanyonda ilerleyerek birbirinden güzel noktaları keşfedebilirsiniz. Bu bölgeye dilerseniz kendi aracınızla dilerseniz Kalkan ve Kaş’tan düzenlenen Saklıkent Jeep Safari turları ile gidebilirsiniz.

Anti̇k Kentler

Kalkan ve çevresi adeta bir antik kent cennetidir. Eğer tarihe meraklı bir kişiyseniz Kalkan tatiliniz boyunca görebileceğiniz çok sayıda antik kent mevcuttur. Kalkan-Fethiye yolu üzerindeki Kınık Köyü'nde bulunan Xanthos antik kenti ve Kalkan-Fethiye yolu üzerindeki Patara antik kenti bölgedeki en büyük ve en ünlü tarihi kentlerdir. 2020 yılı turizm teması da seçilen Patara bölge içinde ayrı bir öneme de sahiptir bu sebeple. 

Kekova Batik Şehi̇r

Kalkan’dan aracınızla yaklaşık 1 saatte gidebileceğiniz Üçağız Köyü’nden kiralayabileceğiniz teknelerle veya Kalkan’dan satın alabileceğiniz günlük tekne turları ile gidebileceğiniz bu muazzam yerden çok keyif alacaksınız. Binlerce yıl önce gerçekleşen büyük bir deprem ile sular altında kalan ve daha önce Likyalıların yaşıyor olduğu bölgenin doğal güzelliği ve sular altına kalmasına rağmen yüzeyden çıplak gözlerle görülebilen batık şehir sizi çok etkileyecek. Kaş’tan hareket eden tekne turları veya Üçağız Köyü’nden kısa süreli kiralayabileceğiniz küçük botlar ile bu güzellikleri ziyaret edebilirsiniz. Bölgede ayrıca Simena Kalesi’ni görebilir ve meşhur yanık dondurmanın tadına bakabilirsiniz.

Kaş

İslamlar Köyü – Kalkan’a yaklaşık 30-40 dakika mesafede yer alan ve ilçe merkezi olan Kaş büyüleyici bir tatil beldesidir. Kaş’ta turistik çarşıda gezinebilir, birbirinden güzel restoranlarda yemek yiyebilir ve meydanda vakit geçirebilirsiniz. Çukurbağ Yarımadası tarafına bir yürüyüş yaparsanız Antik Tiyatroyu da gezme fırsatınız olur. Yine Kaş’ın içinde yüzmek için Küçükçakıl, Büyükçakıl gibi birbirinden güzel plajları da değerlendirebilirsiniz.

Fethi̇ye – Ölüdeni̇z

Bölgeden araçla yaklaşık 1 saat uzaklıkta yer alan, güzel bir şehir merkezine ve birbirinden güzel koylara sahip olan Fethiye’de görülebilecek çok güzel yerler bulunmaktadır. Fethiye merkezine araçla 25 dakika uzaklıkta yer alan Ölüdeniz’de muhteşem bir doğa sizi kendine hayran bırakır. Ölüdeniz’den kalkan teknelere binerek diğer bir doğa harikası olan Kelebekler Vadisi’ne yaklaşık 25-30 dakikada ulaşabilirsiniz.

Sizlere daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
Ödeme Özeti
  • Konaklama Süresi12 Gece
  • Konaklama Tutarı120.000 ₺
  • Elektrik Ücreti-
  • Temizlik Ücreti3.000 ₺
  • Ön Ödeme Tutarı60.000 ₺
  • Eve Girişte Ödenecek Tutar63.000 ₺
  • Toplam123.000 ₺