Fethiye Merkez

Fethiye, Muğla’nın en yüksek nüfusa sahip ilçesidir. Öyle ki çoğu zaman bu harika ilçenin şehir mi yoksa ilçe mi olduğu kafa karıştırabilir. Bu nedenle ilçe merkezi oldukça kalabalık ve hareketlidir. Kıyı boyunca uzanan marinada birbirinden güzel özel yatlar ya da gezi tekneleri uzanır. Sahilde  dinlenip birşeyler içmek ya da yemek yemek için sıralanmış pek çok kafe ve restoran vardır. Sahilden iç kesime doğru ilerledikçe geniş bir turistik çarşı sizi bekler...Fethiye’nin tarihi dokusu ve  keyifli ortamı sizde mutlaka tekrar gelme isteği uyandıracaktır.

Kayaköy

Eski bir Rum Köyü olan Kayaköy, Fethiye’nin bir mahallesidir. Fethiye merkezden 15-20 dakikalık sürüş mesafesindedir. Karmilassos Antik Kenti üzerine kurulan köy, bir tepenin yamacında yer almaktadır. Fethiye’de gezilecek yerler arasında yer alan Kayaköy, mübadele ile terk edildikten sonra uzun yıllar boş kalmıştır. Yemyeşil ağaçlar arasında uzanan dar sokakları, taş evleri, tarihi yapılarıyla son yıllarda çok canlanmış ve popüler tatil ve gezi noktalarından biri haline gelmiştir. 

Ölüdeniz

Türkiye’nin turizm tanıtım materyallerinde mutlaka yer alan noktalarından biridir Ölüdeniz. Hemen herkesin görmüş olduğu turkuaz rengi milli park fotoğrafı Türkiye denilince akla gelen ilk tatil noktalarından biridir. Turkuaz rengi ve berraklığı hayranlık uyandırır. Fethiye’nin ve Türkiye’nin en gözde plajlarından birisidir. Ölüdeniz’de milli parkın olduğu kısma ücret ile giriş yapılabilir. Geride kalan diğer kısım halka açık plaj kısmıdır ve  ücretsizdir. Hemen sahilin arkasında yer alan kafe ve restoranlardan faydalanabilirsiniz. Bu alan aynı zamanda yamaç paraşütü iniş pisti olarak kullanılıyor. Güneşlenirken ve yüzerken, hemen yandaki piste süzülerek iniş yapan yamaç paraşütlerini izleyabilirsiniz. 

Kelebekler Vadisi

Ölüdeniz’den ya da Fethiye’den tekne ile ulaşılabilen Kelebekler Vadisi’ne henüz gitmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Doğal güzelliğinin yanı sıra içinde barındırdığı kelebek çeşitliliği ile rüya gibi manzaralar sunar. Fethiye’de görülmesi gereken en özel yerlerden biridir. 

Faralya

Ölüdeniz’den  gidebileceğiniz Faralya, Kelebekler Vadisi’nden hemen sonra geliyor. Muhteşem Akdeniz manzarasına sahip, dik yamaçlara kurulu dağınık köy evlerin, lüks villaların ve butik otellerin bir arada  yer aldığı harika bir yer. Oldukça romantik bir dokusu olan Faralya,  Fethiye’ye geldiğinizde ziyaret etmenizi önerdiğimiz yerlerden biridir.

Çalış Plajı

Fethiye merkezine 5km uzaklıktaki Çalış Plajı, Fethiye'nin batı girişinde yer almaktadır. Harika gün batımı izleyebileceğiniz Çalış Plajı’na özel aracınızla kolaylıkla gidebileceğiniz gibi düzenli işleyen şehir içi minibüslerle de ulaşabilirsiniz. Plajın hemen sonunda "Kuş cenneti" olarak bilinen farklı kuş türlerinin yaşadığı küçük bir doğal park bulunmaktadır. Çalış Plajı aynı zaman  Carretta Carretta kaplumbağaların yuvalama alanlarından biridir. Her yıl Çalış plajına gelirler ve yumurtalarını kumlara bırakırlar. Hatta bazı dönemlerde bu yumurtadan çıkan yavruları ve ailelerini plajda görme şansınız olabilir. Çalış Plajı etrafında çok sayıda restoran ve eğlence mekanı bulunur. Bu nedenle gece hayatı Fethiye kadar kalabalıktır. Çalış Plajı’na giriş ücreti yoktur. Ücret ödemeden plajdan yararlanabilirsiniz.

Hisarönü

Hisarönü, Fethiye’nin merkezi ile Ölüdeniz arasında kalan, daha çok otellere ev sahipliği yapan, gece hayatı ile öne çıkan turistik bölgesidir.  Konumu dolayısı ile her yere yakın, ulaşım yollarının kesişim noktasında bulunan bölgede çok sayıda bar, restoran, eğlence mekanı bulunur. Özellikle gece hayatını seviyorsanız Hisarönü’nde pek çok alternatif bulabilirsiniz. 

Sizlere daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
Ödeme Özeti
  • Konaklama Süresi12 Gece
  • Konaklama Tutarı120.000 ₺
  • Elektrik Ücreti-
  • Temizlik Ücreti3.000 ₺
  • Ön Ödeme Tutarı60.000 ₺
  • Eve Girişte Ödenecek Tutar63.000 ₺
  • Toplam123.000 ₺