İslamlar Köyü ve kiralik villalarımız hakkında aklınıza takılabilecek belli başlı bazı bilgileri bu sayfada derledik. Bunlar dışında aklınıza takılan herhangi bir konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 İletişim bilgilerimiz için tıklayınız

Farklı lokasyonlarda villalarımız bulunmaktadır. Villarımızın büyük çoğunluğu Antalya’nın en batısında bulunan Kaş ilçesine bağlı Kalkan bölgesinde ve çevre köylerde yer almaktadır. Birbirinden güzel koylara ve plajlara sahip harika bir tatil beldesi olan Kalkan; villa turizminin çok popüler olduğu dünyaca ünlü bir noktadır. Kalkan'ın yanı sıra Fethiye Kayaköy'de bulunan villalarımız da mevcuttur.

Kalkan’a özel aracınızla doğrudan ulaşabileceğiniz gibi, Kalkan merkezde yer alan otobüs terminali ile ya da uçak ile Dalaman ve Antalya Havaalanları’ndan araç kiralayarak ya da transfer hizmeti satın alarak ulaşabilirsiniz. Dalaman Havaalanı 1.5 saat ve Antalya Havaalanı 3 saat mesafededir. Detaylı bilgi için ulaşım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kayaköy'e özel aracınızla doğrudan ulaşabileceğiniz gibi, Fethiye merkezde yer alan otobüs terminalinden kalkan minibüslerle ya da uçak ile Dalaman Havaalanından araç kiralayarak ya da transfer hizmeti satın alarak ulaşabilirsiniz. Dalaman Havaalanı 1 saat mesafededir. Detaylı bilgi için ulaşım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kiralama yapacak olduğunuz Kalkan, Fethiye, Kaş gibi tatil bölgelerinin, özellikle büyük şehirlerimize oranla oldukça güvenli olduğu söylenebilir. Yine de bazı istenmeyen olaylar az da olsa meydana gelebilmektedir. Bu nedenle her misafirimize, villadan çıkarken özel ya da değerli eşyalarını yanlarına almalarını, kapılarını mutlaka kilitlemelerini öneriyoruz.

Hayır, özel aracınızın olması şart değildir. Çok sayıda misafirimiz özel araçları olmaksızın bölgeye gelerek keyifli bir tatil yapmaktadır. Ulaşım için ticari taksiler hizmetinizde olacaktır. Ancak çevrede ziyaret edebileceğiniz çok fazla tarihi ve turistik yer bulunduğu için özel aracınızın olması kolaylık sağlayacaktır.

Maalesef size bu konuda yardımcı olamıyoruz. Yolcu taşıma ruhsatımız olmadığı için araç kiralamanız, transfer satın almanız veya taksi tutmanız gerekmektedir.

Firmamızın transfer ve araç kiralama hizmeti bulunmamaktadır. Bu gibi ihtiyaçları olan misafirlerimizi, bölgede bulunan, güvenilir araç kiralama ve transfer hizmeti veren firmalara yönlendirebiliriz.

Denize yürüme mesafesinde villalarımız olduğu gibi denizden 20-25 km uzaklıkta olan villalarımız da vardır. Web sitemizde her villa için detaylı konum bilgileri yer almaktadır.

Her villa için dönemsel olarak farklılık gösteren minimum kiralama süreleri mevcuttur. Kiralamalar döneme göre genelde en az 5 ya da 7 gece olacak şekilde yapılmaktadır. Bazı durumlarda iki rezervasyon arası boşluklar oluşabilmektedir. Bu durumlarda 3-4 gecelik te kiralama yapılabilir. Web sitemizde her villa için dönemlere göre minimum kiralama süreleri detaylı olarak yer almaktadır.

Fiyatlar her villaya ve seçeceğiniz tarihlere göre değişmektedir. İlgilendiğiniz tarih aralığına göre dönemsel fiyatlar villa sayfalarında detaylı olarak yer almaktadır.

Fiyatlar her villaya ve seçeceğiniz tarihlere göre değişmektedir. İlgilendiğiniz tarih aralığına göre dönemsel fiyatlar villa sayfalarında detaylı olarak yer almaktadır.

Web sitemizde veya sosyal medya hesaplarımızda belirtilen fiyatlar villaya ait toplam fiyattır. Belirtilen villanın kapasitesine uygun kişi, bu fiyat ile konaklayabilir.

Fiyata; internet - elektrik - su - tüp gaz kullanımı, havuz ve bahçe bakımı giderleri ile villaya girişte yapılan temizlik hizmeti dahildir. 7 geceden az yapılan rezervasyonlarda giriş temizlik ücreti ekstra olabilmektedir. Belirtilen fiyatlara yemek ve ulaşım dahil değildir.

Konaklamaya yeme-içme dahil değildir. Tüm villalarımızda tam donanımlı mutfak bulunur. Yemeklerinizi dilerseniz villada kendiniz hazırlayabilir, dilerseniz yakınlardaki restoranları tercih edebilir, dilerseniz de villanıza sipariş verebilirsiniz.

Tüm villalarda aksi belirtilmekdikçe kablosuz internet bağlantısı bulunmaktadır. Villalarımızın bulunduğu bölgelerde genel olarak büyük şehirlerde olduğu gibi fiber optik vb altyapılar bulunmamaktadır. Bu nedenle bağlantı hızı bölge altyapısının izin verdiği ölçüde olmaktadır.

Erken rezervasyon indirimimiz bulunmuyor. Villa kiralamada erken rezervasyon yapmak fiyat avantajından ziyade, kiralamak istediğiniz villayı istediğiniz tarihte kiralayabilme şansını veriyor.. Ekonomik villalar da öncelikli kiralandığı için aslında erken davranarak yine fiyat avantajı sağlamış oluyorsunuz.

Web sitemizde her villa için kişi kapasitesi belirtilmektedir. Villalara bu kapasiteye göre misafir kabul edilmektedir. 2 yaş üzeri her misafir bu kişi sayısına dahildir. Bu nedenle kişi sayınıza göre bir villa seçmeniz gerekmektedir.

0-2 yaş arasındaki çocuklar kişi sayısına dahil değildir. 2 yaş ve üzeri tüm misafirlerimiz kişi sayısına dahildir. Bu nedenle toplam kişi sayınıza göre bir villa seçmeniz gerekmektedir.

Tüm villalarımızda; girişler öğleden sonra 16.00 ile 20:00 saatleri arasında, çıkışlar sabah 10:00’a kadar yapılmaktadır. Çıkış ve giriş saatleri arasında temizlik ve bakım çalışmaları yapıldığı için bu saatlerde esneklik tanınamamaktadır.

Kiralamak istediğiniz tatil villasını ve tarihlerinizi bize ilettiğinizde, tarihlerin müsaitliği ile ilgili villa sahibinden onay istenir, onay geldikten sonra sizin için (en fazla 24 saatliğine) opsiyon konulur. Bu süre içinde size ileteceğimiz rezervasyonu formunu doldurmanız ve toplam tutarın en az %35’ini kapora olarak iletmeniz gerekir. Bu ödemeyi banka havalesi ya da kredi kartı ile yapabilirsiniz. (Kredi kartınızla 3-6-9 ya da 12 taksit olarak ödemek isterseniz banka vade farkı eklemektedir.) Bakiye tutar giriş günü peşin (Nakit) olarak alınır.

Kapora teslim alındığında en geç 24 saat içerisinde tarafınıza yazılı olarak (e-mail, mesaj) "Rezervasyon Onayı" gönderilmektedir. Rezervasyon onayı içerisinde toplam ücret, alınan kapora tutarı, bakiye tutar ve hangi tarihlerde villanın adınıza rezerve edildiği gibi detaylı bilgiler yer almaktadır.

Girişte villaya göre 500TL ile 1500TL arasında değişen tutarda hasar depozitosu alınır. Çıkışta villa kontrol edilerek hasar olmaması durumunda bu ücret iade edilir.

Ulaşım için size yardımcı olacak kişinin bilgileri giriş gününüze 2-3 gün kala sms ya da mail yoluyla bildirilmektedir.

Villaya girişte, küçük bebekler de dahil olmak üzere tüm misafirlerin kimlik bilgilerinin bölge güvenlik birimlerine (Jandarma veya polis) iletilmesi yasal zorunluluktur. Kimlik ibraz etmeyen misafirlerin konaklaması mümkün değildir. Dolayısıyla villaya giriş yaparken kimliklerinizi giriş sorumlusuna ibraz etmeniz gerekmektedir

Villalarımızda hem aile hem arkadaş grubu konaklama kabul edilmektedir. Sadece aile konaklama şartı bulunmamaktadır. Aynı şekilde konaklama yapacak çiftlerimiz için evlilik cüzdanı ibraz etme şartı da bulunmamaktadır.

Villalarımızda havlu, çarşaf gibi tekstil ürünleri ile tam donanımlı mutfak malzemeleri, saç kurutma makinesi, ütü gibi eşyalar bulunmaktadır. Şampuan, plaj havlusu vb özel eşyalarınızı getirebilirsiniz. Villalarda temizlik maddeleri de standart olarak bulunmaz. Kullanacağınız kadar deterjan, kağıt ürünler vb getirmeniz uygun olacaktır.

Villalarda bebek yatağı ve mama sandalyesi standart ekipman olarak bulunmaz. Bazı villalarımızda bulunabilmektedir. Web sitemizde villaların detaylarında bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bebek yatağı ve mama sandalyesi bulunmayan villalara temin edilmesi, başka villadan taşınması gibi durumlar söz konusu olmamaktadır.

Villalarda bebek yatağı ve mama sandalyesi standart ekipman olarak bulunmaz. Bazı villalarımızda bulunabilmektedir. Web sitemizde villaların detaylarında bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bebek yatağı ve mama sandalyesi bulunmayan villalara temin edilmesi, başka villadan taşınması gibi durumlar söz konusu olmamaktadır.

Hayır, web sitemizdeki tüm villalar korunaklı değildir. Korunaklı olan villalarımız sitede belirtilmektedir. Bu şekildeki villalarımızın tamamı, bu yönde bir hassasiyeti olan misafirlerimiz için havuz ve terasları dışarıdan görünmeyecek şekilde düzenlenmiştir.

Fethiye, Kaş ve Kalkan bölgelerinde genel olarak tipik Akdeniz Bölgesi iklimi hakimdir. Ortalama sıcaklık ve aylık ortalama yağışlı gün sayısı için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu tabloyu inceleyebilirsiniz.

Villaların içi, giriş yapılmadan önce detaylı olarak temizlenir ve dezenfekte edilir. Tatiliniz süresince günlük temizleme hizmeti verilmez. 7 gece üzeri rezervasyonlarda 1 defa ara temizlik yapılır. Önceden haber vererek ekstra temizlik talep edebilirsiniz istenilen sıklıkta.
Havuz bakımı ve temizliği günlük olarak yapılır. Sabah erken saate (genelde 06.00-10.00 arasında) havuz bakıcısı gelerek bakım işlemi yapar. 5-10 dakika süren kısa bir işlemdir.

Havuz suyu sezon başında bir kere doldurulur ve sezon boyunca temizlik ve bakımı yapılarak kullanılır. Günlük olarak; file, süpürge gibi aletlerle dış temizliği; klor, pH dengeleyici, yosun önleyici gibi kimyasallarla su temizliği ve bakımı yapılır . Bir havuzun boşaltılması, tekrar doldurulması ve temizlenerek yüzülebilecek hale gelmesi yaklaşık 4-5 gün süren bir işlemdir. O nedenle havuz suyunun bir kaç saat içinde yenilenmesi durumu söz konusu değildir.

Havuz suyunun azaltılması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Havuz suyu azaltıldığı takdirde düzgün çalışamaz, bakteri ve yosun üretmeye başlar. Hijyen açısından kesinlikle uygun değildir. Her villanın detay sayfasında havuz ölçüleri belirtilmektedir. Buna göre tutacağınız villayı kontrol etmenizi öneririz.

Villalarımızın hemen hepsi doğa içinde bulunmalarından dolayı sinek, böcek vs bulunma ihtimali her zaman vardır. Bu nedenle villalarda düzenli ilaçlama yapılmaktadır.

Fethiye, Kaş ve Kalkan bölgelerinde doğalgaz altyapısı bulunmamaktadır. Bu nedenle sıcak su bölgede tüm villalarda güneş enerjisi ve elektrikli ısı rezistansı ile sağlanmaktadır. Belirli bir kullanımda biten suyun ısınması yine bir kaç saat alabilmektedir.

Evcil hayvan, aksi belirtilmediği takdirde villalarımıza kabul edilmemektedir.

Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilmemektedir. Teras ve bahçe gibi açık alanlarda sigara içilebilir.

Sizlere daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
Ödeme Özeti
  • Konaklama Süresi12 Gece
  • Konaklama Tutarı120.000 ₺
  • Elektrik Ücreti-
  • Temizlik Ücreti3.000 ₺
  • Ön Ödeme Tutarı60.000 ₺
  • Eve Girişte Ödenecek Tutar63.000 ₺
  • Toplam123.000 ₺