fbpx

Reset Password

Your search results

Kiralama Şartları

Villa kiralama aşamalarını derlediğimiz bu sayfada, rezervasyonlarınızla ilgili bilgiler bulabilirsiniz. İslamlar Köyü ve kiralik villalarımız hakkında aklınıza takılabilecek sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rezervasyonumu nasıl kesinleştirebilirim?

Kiralamak istediğiniz tatil villasını ve tarihlerinizi bize ilettiğinizde, tarihlerin müsaitliği ile ilgili villa sahibinden onay istenir, onay geldikten sonra sizin için (en fazla 24 saatliğine) opsiyon koyulur, bu süre içinde size ileteceğimiz rezervasyonu formunu doldurmanız ve toplam tutarın en az %30’unu kapora olarak iletmeniz gerekir. Bakiye tutar giriş günü peşin (Nakit) olarak alınır.

Kapora teslim alındığında en geç 24 saat içerisinde tarafınıza yazılı olarak (e-mail, mesaj) Rezervasyon Onayı Gönderilmektedir, Rezervasyon onayı içerisinde toplam ücret, alınan kapora tutarı, bakiye tutar ve hangi tarihlerde villanın adınıza rezerve edildiği belirtilmektedir.

Villaya girişte toplam tutara ek olarak 500-1000 TL arasında hasar depozitosu alınır ve çıkış esnasında villadaki demirbaş teslimi kiracı tarafından yapıldıktan ve bir hasar olmaması durumunda iade edilir. Herhangi bir hasar olması durumunda alınan depozitodan gerekli tutar düşülür ve kalan tutar iade edilir.

Rezervasyonumu nasıl görebilirim?

Rezervasyon onay belgesinin size ulaştırılması ile birlikte ilgili villanın takvim bölümünde rezervasyon tarihleriniz 24 saat içerisinde turuncu renkli olarak işaretlenir ve başka birinin bu tarihlerde rezervasyon yapması mümkün olmaz.

Rezervasyon Onay Belgesi İçerisinde; “Rezervasyon Tarihi, Ad, Soyad, TC No, Kiralanan Villa, Giriş Tarihi, Çıkış Tarihi, Yetişkin Sayısı, Çocuk Sayısı, Kapora Bedeli, Villaya Girişte Ödenecek Tutar, Toplam, Hasar Depozitosu, Villa Giriş Saati, Villa Çıkış Saati” bilgileri yer almaktadır.

İptal ve iade koşulları nelerdir?

Şirketimiz tatil konutlarımızın bulunduğu bölgelerde yaşanabilecek elektrik veya su kesintileri, deprem vb. felaketler veya villa tesisat ve donanımındaki problemler gibi ön görülemeyen durumlarda rezervasyonu iptal etme hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda şirketimiz yapılan tüm ödemeyi kiracıya iade etmekle yükümlüdür. Bununla birlikte,  kiracının isteğine bağlı olarak şirketimiz kiralanan evin koşullarına denk alternatif evler sunmaya çalışır. Kiracı sunulan evlerden birini kabul edebilir,  aynı konutu uygun farklı bir tarih için kiralayabilir ya da yapılan ödemenin iadesini talep edebilir.

Müşterilerimiz, rezervasyon iptallerini yazılı olarak e-mail ve/veya mesajla belirtmek durumundadır. Bu bildirimin yapılmasının ardından rezerve ettiğiniz tarihlerin üzerindeki bloke kaldırılır ve bu tarihler satışa açılır.

Rezervasyon iptal şartları aşağıdaki gibidir:

Rezervasyonlarınızda sizin tarafınızdan kaynaklı bir iptal söz konusu ise; iptalin bildirildiği tarihlere göre şirketimiz, tarafınızdan rezervasyon bedelinin belli kısımlarını ya da tamamını tazmin etme hakkına sahiptir.

Rezervasyon tarihine 60 gün ve daha fazla süre kala yapılan iptallerde, toplam ödemenin  % 50‘si  (% elli) ;

Rezervasyon tarihine 59 – 31 gün arası yapılan iptallerde, toplam bedelin % 70’ i (% yetmiş) ;

Rezervasyon tarihine 30 gün ve daha az kala yapılan iptallerde veya iptal bildirilmeksizin müşterinin gelmemesi durumunda toplam bedelin tamamı müşteriden talep edilecektir.

Kiraladığım villa nerede, kimden teslim alacağım?

Villalarımızın giriş ve çıkış işlemleri villa görevlileri, villa sahipleri ya da tarafımızca yapılmaktadır.

Villaya giriş / çıkış ne zaman yapılıyor?

Villa giriş saati en erken 16:00 (Öğleden sonra) ve en geç akşam 20:00 olup, Çıkış saati en geç 10:00 (sabah) dur. Çıkış ve giriş süreleri arasındaki süre içerisinde temizlik yapılmaktadır.

Müşteri sorumlulukları nelerdir?

Müşteriler, kiraladıkları villanın tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanma hakkına sahiptir. Fakat tüm eşyaları, mobilyaları ve ekipmanları temiz kullanacaklar, herhangi bir hasar verildiğinde firmamıza haber vereceklerdir. Kiraladıkları süre boyunca villaya verecekleri her türlü zararı ve villaya ait kaybettikleri her türlü eşyanın bedelini villadan ayrılmadan önce ödeyeceklerdir. Müşteriler villa çevresindeki komşuları rahatsız edebilecek her türlü gürültü ve davranıştan uzak duracak ve komşulara karşı anlayışlı olacaklardır. Ayrıca kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacak, yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacaklar, kısacası kiralanan süre içinde villa illegal hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır. Müşteri kiraladığı süre içinde kiralanan villada kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik eden diğer bireylerden de sorumludur.

Her villanın açıklamalarında maksimum kişi sayısı belirtilmiştir. Kiralama süresince belirtilen ve makbuz/belgede onaylanan misafir sayısını geçmemelidir, evde kalacak insan sayısına 2 yaşından büyük çocuklar dahildir. Eğer evde kalabilecek maksimum insan sayısı geçilmişse fazla sayıdaki insanın evden ayrılmasını istenecek veya belli oranda ekstra ücret talep edilecektir.

Tatil konutu ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik ya da yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Havuz temizliği, bahçe bakımı ve villa temizliği nasıl yapılıyor?

Tüm villalarımızda havuz ve bahçe bakımı günlük olarak ve erken saatlerde yapılmaktadır. Villalarımızda temizlikler müşteri çıkış ve girişleri arasındaki süre içerisinde yapılmaktadır. Haftalık kiralamalarda hafta içerisinde temizlik ekstra ücrete tabidir. Ancak villalarımızda bir haftadan uzun süre kalan misafirlerimizin talebi doğrultusunda 1 defalık ücretsiz ara temizlik yapılmaktadır.

İlanlarımızda belirtilen haftalık (7 gece) ücret dışında aksi belirtilmedikçe başka hiçbir ücret alınmaz fiyatlarımıza temizlik, elektrik, havuz ve bahçe bakımı, su vs dahil, KDV dahildir.

Konaklama sırasında villa ile ilgili bir problem yaşanırsa ne yapmalıyım?

Tüm tatiliniz süresince, kiraladığınız tatil konutuyla ilgili her türlü sıkıntı ve şikayetleriniz için villa görevlisi ya da villa sahibi ile iletişime geçebilirsiniz. Onlarla çözemediğiniz sorunlarla ilgili bizleri de haberdar ederseniz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

 • Şirket Bilgilerimiz

  MAVİ MARTI Emlak Turizm İnşaat Tic. ve San. Ltd Şti.

  Vergi dairesi & no: Kaş 6131572929
  Adres: Şehitler Caddesi No: 31/B Kalkan Kaş Antalya
  Email: iletisim@islamlarvillas.com
  Telefon: 0242 606 0305

  BANKA HESAP NUMARALARI

  Hesap Adı:
  MAVİ MARTI Emlak Turizm İnşaat Tic. ve San. Ltd Şti.

  Türk Lirası Hesapları

  Ziraat Bankası
  TR32 0001 0019 5091 7863 8150 01
  İş Bankası
  TR62 0006 4000 0016 2760 0958 18
  Garanti Bankası
  TR12 0006 2001 3680 0006 2983 74
  Vakıfbank
  TR50 0001 5001 5800 7309 7557 91
  Denizbank
  TR58 0013 4000 0173 4366 3000 01

  Euro Hesapları

  Denizbank
  TR58 0013 4000 0173 4366 3000 02
  Ziraat Bankası

  TR 0500 0100 1950 9178 6381 5002
  Garanti Bankası
  TR77 0006 2001 3680 0009 0966 24

  KREDİ KARTI ile GÜVENLİ ÖDEME