Reset Password

Your search results

Kiralama Şartları

Kiralamak istediğiniz tatil villasını ve tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli iletişim bilgileri alındıktan sonra Ön Rezervasyon işleminiz yapılmış olur. Ön rezervasyon yapıldığı tarihten itibaren en geç 1 (bir) iş günü toplam ödenecek ücretin  %25 i kapora olarak (Banka ‘Havalesi yada  EFT’ ) ödemeniz tahsil edilir, bakiye tutar villaya giriş esnasında villa kontrol edildikten ve sözleşme yapıldıktan peşin (Nakit) olarak alınır.

Kapora teslim alındığında en geç 24 saat içerisinde tarafınıza yazılı olarak (e-mail, mesaj) Rezervasyon Onayı Gönderilmektedir, Rezervasyon onayı içerisinde toplam ücret, alınan kapora tutarı, bakiye tutar ve hangi tarihlerde villanın adınıza rezerve edildiği belirtilmektedir.

Villaya girişte toplam tutara ek olarak 500-1000 TL arasında hasar depozitosu alınır ve çıkış esnasında villadaki demirbaş teslimi kiracı tarafından yapıldıktan ve bir hasar olmaması durumunda iade edilir. Herhangi bir hasar olması durumunda alınan depozitodan gerekli tutar düşülür ve kalan tutar iade edilir.

Rezervasyonlarınızı +90 533 420 3747 telefon ile bizleri arayarak ya da WhatApp kanalıyla ilgilendiğiniz villa ve tarihleri bizlere bildirerek yapabileceğiniz gibi www.islamlarvillas.com web sitemizde yer alan rezervasyon formu ya da iletişim@islamlarvillas.com e-posta adresimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Şirketimiz tatil konutlarımızın bulunduğu bölgelerde yaşanabilecek elektrik veya su kesintileri, deprem vb. felaketler veya villa tesisat ve donanımındaki problemler gibi ön görülemeyen durumlarda rezervasyonu iptal etme hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda şirketimiz yapılan tüm ödemeyi kiracıya iade etmekle yükümlüdür. Bununla birlikte,  kiracının isteğine bağlı olarak şirketimiz kiralanan evin koşullarına denk alternatif evler sunmaya çalışır. Kiracı sunulan evlerden birini kabul edebilir,  aynı konutu uygun farklı bir tarih için kiralayabilir ya da yapılan ödemenin iadesini talep edebilir.

Müşterilerimiz, rezervasyon iptallerini yazılı olarak e-mail ve/veya mesajla belirtmek durumundadır. Bu bildirimin yapılmasının ardından rezerve ettiğiniz tarihlerin üzerindeki bloke kaldırılır ve bu tarihler satışa açılır.

Rezervasyon iptal şartları aşağıdaki gibidir:

Rezervasyonlarınızda sizin tarafınızdan kaynaklı bir iptal söz konusu ise; iptalin bildirildiği tarihlere göre şirketimiz, tarafınızdan rezervasyon bedelinin belli kısımlarını ya da tamamını tazmin etme hakkına sahiptir.

Rezervasyon tarihine 60 gün ve daha fazla süre kala yapılan iptallerde, toplam ödemenin  % 50‘si  (% elli) ;

Rezervasyon tarihine 59 – 31 gün arası yapılan iptallerde, toplam bedelin % 70’ i (% yetmiş) ;

Rezervasyon tarihine 30 gün ve daha az kala yapılan iptallerde veya iptal bildirilmeksizin müşterinin gelmemesi durumunda toplam bedelin tamamı müşteriden talep edilecektir.

Rezervasyon onay belgesinin size ulaştırılması ile birlikte ilgili villanın takvim bölümünde rezervasyon tarihleriniz 24 saat içerisinde turuncu renkli olarak işaretlenir ve başka birinin bu tarihlerde rezervasyon yapması mümkün olmaz.

Rezervasyon Onay Belgesi İçerisinde;

Rezervasyon Tarihi
Ad, Soyad
TC No
Kiralanan Villa
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Yetişkin Sayısı
Çocuk Sayısı –
Kapora Bedeli
Villaya Girişte Ödenecek Tutar
Toplam
Hasar Depozitosu
Villa Giriş Saati
Villa Çıkış Saati

bilgileri yer almaktadır.

Villa giriş saati en erken 15:00 (Öğleden sonra) ve en geç akşam 20:00 olup, Çıkış saati en geç 10:00 (sabah) dur. Çıkış ve giriş süreleri arasındaki süre içerisinde temizlik yapılmaktadır. Haftalık kiralama 7 gece 8 gündür, villa teslimatı tarafımızdan yapılmaktadır.

Müşteriler, kiraladıkları villanın tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanma hakkına sahiptir. Fakat tüm eşyaları, mobilyaları ve ekipmanları temiz kullanacaklar, herhangi bir hasar verildiğinde firmamıza haber vereceklerdir. Kiraladıkları süre boyunca villaya verecekleri her türlü zararı ve villaya ait kaybettikleri her türlü eşyanın bedelini villadan ayrılmadan önce ödeyeceklerdir. Müşteriler villa çevresindeki komşuları rahatsız edebilecek her türlü gürültü ve davranıştan uzak duracak ve komşulara karşı anlayışlı olacaklardır. Ayrıca kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacak, yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacaklar, kısacası kiralanan süre içinde villa illegal hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır. Müşteri kiraladığı süre içinde kiralanan villada kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik eden diğer bireylerden de sorumludur.

Her villanın açıklamalarında maksimum kişi sayısı belirtilmiştir. Kiralama süresince belirtilen ve makbuz/belgede onaylanan misafir sayısını geçmemelidir, evde kalacak insan sayısına 2 yaşından büyük çocuklar dahildir. Eğer evde kalabilecek maksimum insan sayısı geçilmişse fazla sayıdaki insanın evden ayrılmasını istenecek veya belli oranda ekstra ücret talep edilecektir.

Tatil konutu ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik ya da yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Her sabah erken saatlerde görevliler tarafından yapılmakta olup, tatiliniz süresince villada herhangi bir arıza vs. meydana gelirse tarafımıza belirtmenizle, tarafımızdan giderilecektir.

İlanlarımızda belirtilen haftalık (7 gece) ücret dışında aksi belirtilmedikçe başka hiçbir ücret alınmaz fiyatlarımıza temizlik, elektrik, havuz ve bahçe bakımı, su vs dahil, KDV dahil değildir. (Gayrimenkul gelirleri her yıl sonunda beyan edilmekte olup işletme olmadıkları için fatura kesilememektedir. Bu nedenle KDV dahil değildir ibaresi yer almaktadır. Şirketimiz tüm işlemleri  için aracılık faturası kesmektedir.)

Tüm villalarımızda havuz ve bahçe bakımı günlük olarak ve erken saatlerde yapılmaktadır. Villalarımızda temizlikler müşteri çıkış ve girişleri arasındaki süre içerisinde yapılmaktadır. Haftalık kiralamalarda hafta içerisinde temizlik ekstra ücrete tabidir. Ancak villalarımızda bir haftadan uzun süre kalan misafirlerimizin talebi doğrultusunda 1 defalık ücretsiz ara temizlik yapılmaktadır.

Evcil Hayvan, aksi belirtilmediği takdirde villalarımıza kabul edilmemektedir.

Tüm villalarımızın villa teslimi ve çıkış işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır.

Tüm tatiliniz süresince, kiraladığınız tatil konutuyla ilgili her türlü sıkıntı ve şikayetlerinizle 24 saat biz ilgilenmekteyiz. Bize telefonla veya elektronik posta ile bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

Bölgemizde tipik Akdeniz Bölgesi iklimi hakimdir. İslamlar Köyü ise deniz seviyesinden yaklaşık 600mt yüksekte olması ve Akdeniz’in bitki örtüsünün aksine önemli ölçüde çam ağaçları ile çevrili olması sebebiyle çok sıcak ve bunaltıcı olabilen günlerde yaklaşık 3-4 derece daha serin olabilmektedir. Ortalama sıcaklık ve aylık ortalama yağışlı gün sayısı için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu tabloyu inceleyebilirsiniz. https://www.mgm.gov.tr/veridegerlendirme/il-ve-ilceler-istatistik.aspx?m=ANTALYA

Tüm villalarımızda tam ekipmanlı mutfaklar bulunmaktadır. Ancak yiyecek veya içecek bulundurmuyoruz. Kalkan merkezde Perşembe günleri ve Akbel’de Pazar günleri kurulan pazarlardan veya köylü komşularınızdan taze meyve, sebze, süt, yumurta, balık vb. şeyleri alabilir ve evinizde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kimi villalarımıza yürüme, kimisine ise araçla 3-5 dakikada ulaşabileceğiniz ve birbirinden güzel yemekleri, mezeleri ve manzaraları olan bir çok köy restoran bulunmaktadır. Bunları tercih edebilirsiniz. Bazıları evlere de sipariş almaktadır.

İslamlar Köyü’nde maalesef toplu ulaşım yoktur. Gelen misafirlerimizin tamamına yakını ya kendi araçları ile gelirler ya da mutlaka araç kiralarlar. Dalaman Havaalanı 1.5 saat ve Antalya Havaaalanı yaklaşık 2.5 saat mesafededir. Bölgemizde bir çok araç kiralama şirketi bulunmaktadır ve çoğu havaaalanlarında araç teslim edip, teslim alabilmektedir. Çevrede ziyaret edebileceğiniz çok fazla yer bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ; Kaputaş Plajı, Patara Antik kenti ve Patara Plajı, Saklıkent Büyük Kanyonu, Kaş, Kekova, Xanthos, Letoon, Fethiye’dir.

 • Şirket Bilgilerimiz:

  Sahibi: Sevil Albayrak Demir
  Vergi dairesi & no: Kaş 0500230362
  Tc No: 46906607424
  Adres: Akdeniz Cad. No: 120 Kalkan Kaş Antalya
  Email: iletisim@islamlarvillas.com
  Banka Bilgileri:
  İş Bankası Kalkan Şubesi (6276) 
  Hesap Sahibi: Sevil Albayrak Demir
  Hesap No: 0081735 
  IBAN: TR63 0006 4000 0016 2760 0817 35