Reset Password

Your search results

Sıkça Sorulan Sorular

İslamlar Köyü ve kiralik villalarımız hakkında aklınıza takılabilecek belli başlı bazı bilgileri bu sayfada derledik. Bunlar dışında aklınıza takılan herhangi bir konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim bilgilerimiz için tıklayınız

İslamlar Köyü nerede?

İslamlar Köyü, Antalya’nın en batısında bulunan Kaş ilçesine bağlı Kalkan Beldesi’nde bulunan bir dağ köyüdür. Denizden yaklaşık 600m yüksekte bulunur. Yazın havası oldukça ferahlatıcıdır.

İslamlar Köyü'ne nasıl gelirim?

İslamlar Köyü’ne özel aracınızla doğrudan ulaşabileceğiniz gibi; otobüs ile Kalkan’dan ya da uçak ile Dalaman/Antalya Havaalanından aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Dalaman Havaalanı 1.5 saat ve Antalya Havaaalanı yaklaşık 2.5 saat mesafededir.

Özel araç şart mı?

İslamlar Köyü’nde maalesef toplu ulaşım yoktur. Gelen misafirlerimizin tamamına yakını ya kendi araçları ile gelirler ya da mutlaka araç kiralarlar. Kaputaş Plajı, Patara Antik kenti ve Patara Plajı, Saklıkent Büyük Kanyonu, Kaş, Kekova, Xanthos, Letoon, Fethiye gibi çevrede ziyaret edebileceğiniz çok fazla yer bulunmaktadır. Bu nedenle özel aracınızın olması kolaylık sağlayacaktır.

Villalarınız denize yakın mı?

Villalarımız denize yürüme mesafesinde değildir. Aracınızla 10-15 dakika sürüş mesafesinde Kalkan merkezde bulunan halk plajı, Kaş yolundaki Kaputaş plajı, Fethiye yönündeki Patara Plajı gibi plajlara ulaşabilirsiniz.

Kiralama süreleri nedir?

Kiralama süresi minimum 7 gecedir ancak zaman zaman iki rezervasyon arasında kısa boşluklar kalabilmektedir. Bu tip durumlarda kısa süreli kiralama bedeli de eklenerek daha kısa dönemli kiralamalar söz konusu olabilir.

Fiyata neler dahil?

Fiyata; elektrik, su, tüp gaz kullanımı, havuz ve bahçe bakımı giderleri ile villaya girişte yapılan temizlik hizmeti dahildir. Belirtilen ücretlere yemek dahil değildir.

Konaklamaya yemek dahil midir?

Konaklamaya yemek dahil değildir. Tüm villalarımızda tam ekipmanlı mutfak bulunur. Yemeklerinizi dilerseniz villada kendiniz hazırlayabilir, dilerseniz köy içindeki restoranları tercih edebilir, dilerseniz de villanıza sipariş verebilirsiniz.

Çocuklar kişi sayısına dahil mi?

0-2 yaş arasındaki çocuklar kişi sayısına dahil değildir. 2 yaş ve üzeri tüm misafirlerimiz kişi sayısına dahildir.

Villaya ne zaman giriş yapabilirim?

Villa giriş saati en erken 15:00 (Öğleden sonra) ve en geç akşam 20:00 olup, Çıkış saati en geç 10:00 (sabah) dur. Çıkış ve giriş süreleri arasındaki süre içerisinde temizlik yapılmaktadır.

Tatil yapmak istediğim villayı beğendim, nasıl tutabilirim?

Rezervasyonlarınızı +90 242 606 0305 telefon ile bizleri arayarak ya da WhatsApp (+90 533 685 3747) kanalıyla ilgilendiğiniz villa ve tarihleri bizlere bildirerek yapabileceğiniz gibi www.islamlarvillas.com web sitemizde yer alan rezervasyon formu ya da iletişim@islamlarvillas.com e-posta adresimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Villanız hassas misafirlerinize uygun mu?

Web sitemizde korunaklı olarak bahsedilen villalarımızın tamamı, bu yönde bir hassasiyeti olan misafirlerimiz için havuz ve terasları dışarıdan görünmeyecek şekilde düzenlenmiştir.

Hava durumu nasıldır?

Bölgemizde tipik Akdeniz Bölgesi iklimi hakimdir. İslamlar Köyü ise deniz seviyesinden yaklaşık 600mt yüksekte olması ve Akdeniz’in bitki örtüsünün aksine önemli ölçüde çam ağaçları ile çevrili olması sebebiyle çok sıcak ve bunaltıcı olabilen günlerde yaklaşık 3-4 derece daha serin olabilmektedir. Ortalama sıcaklık ve aylık ortalama yağışlı gün sayısı için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu tabloyu inceleyebilirsiniz. https://www.mgm.gov.tr/veridegerlendirme/il-ve-ilceler-istatistik.aspx?m=ANTALYA

Evcil hayvan kabul ediyor musunuz?

Evcil hayvan, aksi belirtilmediği takdirde villalarımıza kabul edilmemektedir.