fbpx

Reset Password

Your search results

İslamlar Köyü

Unutulmaz Bir Tatil islamlar Köyü ‘nde Sizi Bekliyor

İslamlar Köyü, benzersiz atmosferi, bozulmamış doğası ve büyüleyici güzellikleri ile sizlere muhteşem bir tatil sunuyor. Bu köyde kiralayacağınız villalar, Kalkan ve harika plajlarına yalnızca 9 km mesafede yer almaktadır. Kaputaş ve Patara ’nın eşsiz güzellikleri ise 18-19 km uzaktadır. Likya Yollarını, Toros Dağları’nı, tarihi Likya dönemi kalıntılarını keşfetmeniz için ihtiyacınız olan tek şey bir araç. Antalya merkeze araçla yaklaşık 2.5 saat mesafede yer alan islamlar köyü, Fethiye’ye yalnızca 1 saat mesafede yer almaktadır. Bölgemiz Dalaman havaalanına ise yalnızca 1.5 saat uzaklıktadır.

Burada gerek şehrin gürültüsünden uzakta bir dinlenme tatili, gerek tarih kokan Likya Yolları gerekse balayı çiftleri için benzersiz bir eğlence tatili planlayabilirsiniz…

İslamlar Köyü ‘ne Nasıl Gelirsiniz ?

İslamlar Köyü ‘ne hava yolu ile gelmek için sadece 120 km uzaklıktaki Dalaman Havaalanı’nı tercih edebilirsiniz. Antalya Havaalanı ise bölgeye 215 km uzaklıktadır. Havaalanına geldikten sonra isterseniz araç kiralayabilir ve bu şekilde bölgede de görülmesi gereken yerleri keşfedebilirsiniz. Ya da havaalanlarından yapılan transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Her iki konuda da arzu ederseniz, sizlere yardımcı olabiliriz…

Karayolu ile gelecek misafirlerimiz Kalkan terminaline gelebilir buradan bir taksi ile köye erişebilirler. Yaz dönemi İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlermizden Kalkan’a doğrudan otobüs seferleri yapılmaktadır. Doğrudan otobüs seferi bulunmayan şehirlerimizden gelecek misafirlerimiz ise Fethiye’ye gelebilir oradan da dolmuş veya transfer yardımı ile bölgeye ulaşabilirler. Kendi araçlarıyla gelecek misafirlerimizin sırasıyla ; Kütahya, Burdur, Bucak, Korkuteli, Elmalı, Gömbe, Sütleğen, İkizce ve son olarak İslamlar tabelalarını takip etmeleri gerekmektedir.

Bir kaç yıl önce İslamlar Köyü ’nü yalnızca gezebilir, muhteşem doğasına hayran kalabilir ve taze balık bulunan restoranlarında harika yemekler yiyerek ayrılabilirdiniz. Nihayet son dönemde, bir kaç köy evi ve villa bu köyde tatillerini geçirmek isteyen misafirler için bir seçenek oluşturmaya başladı.

Eski köy meydanında yer alan tarihi çay bahçesi, küçük bakkalı, berberi, üzüm asmaları, zeytin ve çam ağaçları, arkeolojik kazı alanları ve çayırlarında karşılaşacağınız çobanı ile İslamlar size yüzyıllar öncesinin yaşam biçimlerini görme ve yaşama imkanı sunuyor.

Köy, deniz seviyesinden yaklaşık 600mt yüksekte olması ve buz gibi serin kaynak sularının da etkisiyle yılın en sıcak zamanlarında 5-6 derece daha serindir. Bu nedenle köye yakın yerlerde tatilini geçirmekte olanların günün en sıcak saatlerinde serinlemek ve soluk almak için sıkça ziyaret ettikleri ve akşamları yemek için tercih ettikleri bir yerdir.

İslamlar Köyü ’nde Konaklama

Benzersiz doğası, lezzetli restoranları, küçük bakkal ve marketleri ile tatil için İslamlar Köyü’nü tercih ettiğinizde hemen hemen tüm ihtiyaçlarınızı köy içerisinde karşılamanız mümkün.

Konaklayacak yerler olarak birbirinden güzel ve her beğeniye uygun villa seçenekleri ile unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. 2 kişilikten 16 kişiliğe kadar kapasiteye sahip, ekonomik tatil için seçebileceğiniz villalardan lüks villalara, balayı villalarından kalabalık arkadaş gruplarına uygun villalara kadar çok geniş bir seçenek yelpazesini sunan bu muhteşem köyde kiralayacağınız villalar ile benzersiz bir tatil sizleri bekliyor.

islamlar Köyü ‘nde & Kalkan’da Yeme-İçme

Daha önce İslamlar Köyü’nün salaş restoranlarının lezzetli ve kaliteli yemeklerinden kısa da olsa bahsetmiştik. Bu restoranlarda tüm geleneksel mezeleri, taze alabalık, birbirinden güzel köy usulü yemekleri ve köy kahvaltısını muhteşem manzaraları ve su sesleri eşliğinde tadabilirsiniz… Ya da birbirinden şık ve kaliteli sunumlarıyla muhteşem lezzetleri harmanlayan restoranları ile meşhur Kalkan’ı tercih edebilirsiniz. Araba kullanmadan Kalkan’a gitmek ve dönmek isterseniz, taksi seçeneğini tercih edebilirsiniz. Ayrıca köylü komşularınızın bahçesinden taze meyve sebze, süt, yumurta ve peynir gibi ürünler alarak sağlıkla ve lezzetle beslenebilirsiniz.

Plajlar ve islamlar köyü

Bu bölgede yüzmek için tercih edebileceğiniz bir çok lokasyon bulunmaktadır ve ihtiyacınız olan tek şey bir araç. Her gün farklı bir plaj deneyebilirsiniz. Kalkan’ın merkezinde yer alan çakıl plaj, benzersiz Kaputaş Plajı, Akdeniz’in en uzun kumsalı olan Patara Plajı yüzmek ve güneşlenmek için seçebileceğiniz en güzel yerlerden bazılarıdır.

Patara Plajı – Akdeniz’in en uzun kumsalı Çölü anımsatan kumları, tertemiz denizi ve çam ormanlarıyla ünlü yöre, bünyesinde birçok sürprizi saklıyor. Fakat antik kentin büyük bir bölümü, rüzgarlarla bir yerden bir yere taşınan kumlar altında saklı. Patara’nın kum yapısı oldukça ilginç. Binlerce yıl önce temiz denizlerin göstergesi olan bir çeşit mikroorganizma ürünü kumlar üzerinde kum kürü yapanlar, ağrı ve sızıdan kurtuluyorlar. Koruma alanı ilan edilen Patara plajı Caretta-Caretta deniz kaplumbağalarının üreme alanı.

Kaputaş Plajı Bölgenin görülmeye değer bir başka güzelliğinin adıdır Kaputaş. Kaş ile Kalkan arasındaki yol üzerinde kalan bu doğa harikası panoramik plaj bölgeyi ziyaret edenlerin vazgeçilmezi! Yeraltından akan doğal kaynak sularının karıştığı denizin suyu genellikle serin ve eşsiz turkuaz rengindedir.

Kısacası, bu küçük ve şirin köyde herkes için bir şeyler var !

Bölge Rehberi

null

Kalkan

Kalkan, Antalya’nın batısında, Kaş’a bağlı turistik bir beldedir. Harika deniz manzarasına sahip yazlık evleri, butik konaklama tesisleri...

null

Kaş

Kaş, Antalya’nın en batı ucunda bulunan, doğal güzellikler ve tarihsel merkezleriyle öne çıkan harika bir tatil beldesidir. Kuruluşu M.Ö 6 bin yılına kadar dayanmaktadır.

  • Ödemeleriniz Güvende!