fbpx

Reset Password

Your search results

Gezilecek Yerler

İslamlar ve Üzümlü Köyleri’nin çevresinde nelere gidebilirsiniz?

İslamlar ve Üzümlü Köyleri’nde tutacağınız villanız, hem konforu hem de çevresindeki doğası ile tüm tatilinizi geçirmek için oldukça yeterli olsa da çevrede araç ile çok kısa sürede ulaşacağınız pek çok güzel yerler de bulunuyor. Villanızda dinlenirken fırsat buldukça çevrede gezebileceğiniz bu yakın yerleri de görmenizi öneririz.

KALKAN

İslamlar ve Üzümlü köylerinden aracınızla birkaç dakikada ulaşabileceğiniz, tüm marketlerin, bankaların, eczane, kafe ve restoranların bulunduğu ayrıca birbirinden güzel koylara ve plajlara sahip bölgenin merkezi konumundadır. Şirin limanına nazır çay bahçelerinde çayınızı yudumlayabilir ya da limandaki teknelerden tatiliniz için tekne turu organize edebilirsiniz. Çocuklu aileler için parkların bulunduğunu hatırlatmakta yarar var.

KAPUTAŞ PLAJI

Kalkan’a 7 km mesafede yer alan Kaputaş Plajı’na vardığınızda adeta büyülenirsiniz. Aslında bir kanyon ağzı olan Kaputaş Plajı’nda yuvarlak çakıl taşları, pırıl pırıl suyun altında altın gibi ışıldarken, yer altından akan suların karıştığı hafif serin deniz sizi bir içine çekiveriyor. Dünya’nın da en güzel plajları arasında gösterilen bu doğa harikasından muhteşem anılar biriktirerek döneceksiniz.

PATARA PLAJI ve ANTİK KENTİ

Türkiye’nin en uzun plajlarından biri olan Patara 11 kilometre uzunluğa sahip. Loggerhead kaplumbağaları yüzyıllardır bu sahili yumurtalarını bırakıyor ve denize açılıyor.Aynı zamanda Patara sahilinde antik eserler de yer alıyor. Aracınızla 15-20 dakika içerisinde bu muhteşem kumsala ulaşabilir, dünyanın ilk meclis binasının da içinde yer aldığı birbirinden önemli antik eserlerin bulunduğu antik kenti de ziyaret edebilirsiniz.

SAKLIKENT KANYONU

Sıcaktan bunaldıysanız ve muhteşem bir doğa harikası görmek isterseniz değişik bir şey yapın ve Saklıkent’e gidin. Güneş ışınlarının giremediği bu dar ve yüksek kanyonda buz gibi sularda yürüyün ve serinleyin. Saklıkent’e Fethiye-Antalya karayolundan yaklaşık 40 dakikada ulaşabilirsiniz. Bölgeye çok yakın olan Tlos Antik Kenti ve yolunuzun üzerinde kalan Xanthos Antik Kenti ise görülebilecek tarihi önemi yüksek yerlerdir. Girişte aracınızı bırakıyorsunuz. Saklıkent Kanyonu’nda sizi önce gürleyerek akan Eşen Çayı karşılar. Kanyonda coşkun suların üzerine kurulmuş ve yörenin kilimi ile yatıkların serildiği divanlarda oturabilir, ayaklarınızı buz gibi suda serinletirken, gözleme ve alabalık yiyebilirsiniz. İsterseniz kanyonda ilerleyerek birbirinden güzel noktaları keşfedebilirsiniz. Bu bölgeye dilerseniz kendi aracınızla dilerseniz Kalkan ve Kaş’tan düzenlenen Saklıkent Jeep Safari turları ile gidebilirsiniz.

KEKOVA BATIK ŞEHİR

Kalkan’dan aracınızla yaklaşık 1 saatte gidebileceğiniz Üçağız Köyü’nden kiralayabileceğiniz teknelerle veya Kalkan’dan satın alabileceğiniz günlük tekne turları ile gidebileceğiniz bu muazzam yerden çok keyif alacaksınız. Binlerce yıl önce gerçekleşen büyük bir deprem ile sular altında kalan ve daha önce Likyalıların yaşıyor olduğu bölgenin doğal güzelliği ve sular altına kalmasına rağmen yüzeyden çıplak gözlerle görülebilen batık şehir sizi çok etkileyecek. Kaş’tan hareket eden tekne turları veya Üçağız Köyü’nden kısa süreli kiralayabileceğiniz küçük botlar ile bu güzellikleri ziyaret edebilirsiniz. Bölgede ayrıca Simena Kalesi’ni görebilir ve meşhur yanık dondurmanın tadına bakabilirsiniz.

KAŞ

İslamlar Köyü – Kalkan’a yaklaşık 30-40 dakika mesafede yer alan ve ilçe merkezi olan Kaş büyüleyici bir tatil beldesidir. Kaş’ta turistik çarşıda gezinebilir, birbirinden güzel restoranlarda yemek yiyebilir ve meydanda vakit geçirebilirsiniz. Çukurbağ Yarımadası tarafına bir yürüyüş yaparsanız Antik Tiyatroyu da gezme fırsatınız olur. Yine Kaş’ın içinde yüzmek için Küçükçakıl, Büyükçakıl gibi birbirinden güzel plajları da değerlendirebilirsiniz.

FETHİYE – ÖLÜDENİZ

Bölgedenaraçla yaklaşık 1 saat uzaklıkta yer alan, güzel bir şehir merkezine ve birbirinden güzel koylarıyla ünlü Fethiye’de görülebilecek çok güzel yerler bulunmaktadır. Fethiye merkezine araçla 40 dakika uzaklıkta yer alan Ölüdeniz’de muhteşem bir doğa sizi kendine hayran bırakır. Ölüdeniz’den kalkan teknelere binerek diğer bir doğa harikası olan Kelebekler Vadisi’neyaklaşık 25-30 dakikada ulaşabilirsiniz.

  • Ödemeleriniz Güvende!